Vyhlídková věž Chrastavice

 

Typ/materiál: dřevěná vyhlídková věž

Lokalita: návrší cca 800m severně od obce Chrastavice, cca 3km severovýchodně od Domažlic

GPS: 49°27'38.401"N 12°57'12.842"E

Nadmořská výška: cca 490m

Okres: Domažlice

Období výstavby: jaro 2012

Oficiální zpřístupnění: 4. května 2012

Celková výška: 5m

Výška vyhlídkové plošiny: 2,5m

Počet schodů: 14

Otevírací doba: volně přístupná

Přístup: Možno využít parkoviště nejlépe v Chrastavicích v "centru", na oficiálním Parkovišti vedle rybníčku, u rozcestníku a po modré značce nahoru cca 800 metrů k rozhledně (je zároveň součástí naučné stezky „Milavečské mohyly“).

Výhled: na Herštejn, Koráb a Rýzmberk, dále na jihu na Malý a Velký Ostrý i Malý a Velký Javor, dále pak na Vařineček nad Domažlicemi, Čerchov a Baldov

Historie: Zhruba pětimetrová vyhlídková věž byla u Chrastavic v okrese Domažlice vybudována jako součást česko-německého projektu „Vyhlídková místa na Domažlicko“, který nechal pořídit Svazek Domažlicko u Regionálního sdružení Šumava z.s.p.o. Stachy. V projektu se angažuje celkem 15 českých obcí, ve kterých by v budoucnu měla vyrůst podobná vyhlídková místa. V roce 2012 byly v rámci uvedeného projektu vybudovány totožné vyhlídkové věže u Semněvic a u Tlumačova.

                Stavba vyhlídkového místa v Chrastavicích přišla na více než půl milionu korun, přičemž dotace z Dispozičního fondu ČR-Bavorsko (fond je součástí Iniciativy EU INTERREG IIIA, který navazuje na Program přeshraniční spolupráce CBC Phare - Společný fond malých projektů) pokryla osmdesát pět procent nákladů.

Vyhlídková věž byla otevřena 4. května 2012.

 

Fotogalerie:

klikni na daný obrázek pro zvětšení

 

       

Foto: J.Šlapák (prosinec 2012)

 

            

Foto: D.Voříšková (říjen 2012)

 

Mapa polohy:

klikni na danou mapu pro zvětšení

 

 

www.mapy.cz

 

Diskuze k rozhledně: