Bezručova vyhlídka na Brdech u Kopřivnice

           

Typ/materiál: dřevěná rozhledna

Lokalita: na Brdech, cca 2km východně od Kopřivnice, cca 15km východně od Nového Jičína

GPS:

Nadmořská výška: 467m

Okres: Nový Jičín

Období výstavby:

Oficiální zpřístupnění: 15. srpna 2012  

Celková výška: 12,9m

Výška vyhlídkové plošiny: 10m

Počet schodů:

Otevírací doba: volně přístupná

Přístup:

Výhled: díky okolním vyšším stromům je výhled omezen na město Kopřivnice (západní směr)

Historie: Dřevěná vyhlídka, která od srpna 2012 poskytuje nový výhled na Kopřivnici z kopce Brdy, nahradila dosavadní zchátralé železobetonové torzo Bezručovy vyhlídky z roku 1981 (postavena turistickým oddílem mládeže na místě původní dřevěné vyhlídky ze 70. let). To muselo být právě před zahájením stavby odstraněno pracovníky kopřivnické firmy Stavitelství Daniel Stryk, s.r.o., která byla pověřena vybudováním nové rozhledny. Následně byla na místo postavena provizorní lanovka pro přepravu materiálu. Celá rozhledna byla nejprve postavena na zkoušku, a až když bylo jasné, že do sebe všechny díly řádně zapadají, byla po částech dopravena na kopec.

                Třináctimetrová rozhledna byla postavena podle dokumentace Ing. Vlasty Remešové v červnu a červenci 2012 v rámci projektu „Příměstský les Šostýn“ připravovaného městem Kopřivnice od roku 2009. Projekt zahrnul i stavbu dvou dřevěných přístřešků na Janíkově sedle a u rybníka pod Šostýnem. Celkové náklady projektu činily 1,1 mil. Kč (z toho 838 tis. Kč činila dotace z Programu rozvoje venkova, kterou se podařilo městu získat až na druhý pokus).

                Slavnostní otevření čtyřpodlažní rozhledny proběhlo ve středu 15. srpna 2012 za přítomnosti představitelů města. Otevírací slavnost zahrnula vystoupení country kapely Kondoři a možnost prohlédnout si historický včelín a sledovat ukázky místních včelařů při práci s včelstvy.               

 

Fotogalerie:

klikni na daný obrázek pro zvětšení

 

            

Foto: J.Šlapák (duben 2014)

 

      

Foto: MěÚ Kopřivnice (srpen 2012)

 

       

Foto: A.Kadlec (15. srpen 2012)

 

Mapa polohy:

klikni na danou mapu pro zvětšení

 

 

www.mapy.cz

 

Diskuze k rozhledně: