Rozhledna Zvonička u obce Otmíče

 

Typ/materiál: dřevěná trámová konstrukce

Lokalita: necelý 1km východně od obce Otmíče v areálu vinařství Johanka, cca 15km jihozápadně od Berouna. Bližší informace o vinařství naleznete zde: http://www.vinice-otmice.cz/cs/.

GPS: 49.8698369N, 13.9579811E

Nadmořská výška: 354m

Okres: Beroun

Období výstavby: 2009

Oficiální zpřístupnění:

Celková výška: cca 8m

Výška vyhlídkové plošiny: cca 5m

Počet schodů: 20

Otevírací doba: Rozhledna je přístupná pouze po předchozí domluvě po domluvě na tel. čísle 737 683 587 (ing. Hrdlička) a v závislosti na počasí. Věž se nachází uvnitř oploceného areálu vinařství Johanka.

Přístup: Z dálnice D5 sjet na exitu 34 (u městečka Žebrák) a pokračovat do obce Praskolesy a poté Otmíče. K vinařství vede z obce polní cesta východním směrem. 

Výhled: Z druhého patra lze spatřit jižní část Křivoklátské vrchoviny s hradem Točníkem, Plešivec, Písek a část Hřebenů a nejvyšší bod Radečské vrchoviny, Radeč (Brno).

Historie: Rozhledna u obce Otmíče byla postavena v roce 2009 v rámci nově budovaného vinařství občanského sdružení „Vinice pod Otmíčskou horou“. Věž se jmenuje Zvonička nebo též „Strážní věž proti špačkům“ a na její vyšší vyhlídkovou plošinu vede 20 schodů (nejde o špršle, ale normální schody). Při pořádání akcí bývá osvětlena (jsou na ní umístěny čtyři reflektory). Vyhlídku, stejně jako ostatní stavební objekty vinice, projektoval ing. Vít Holý.

 

Fotogalerie:

klikni na daný obrázek pro zvětšení

 

          

Foto: Josef Šlapák (srpen 2013)

 

          

Foto: Daniel Sedlák (2010)

 

     

Foto: Martin Špád (2010)

 

       

Foto: H.Holubářová (2010)

 

Mapa polohy:

klikni na danou mapu pro zvětšení

 

 

www.mapy.cz

 

Diskuze k rozhledně: