Rozhledna Radětice u Bechyně

 

Typ/materiál: dřevěná

Lokalita: bezejmenná kóta cca 1km západně od obce Radětice, cca 30km jihozápadně od Tábora

Nadmořská výška: 460m

Okres: Tábor

Období výstavby: květen a červen 2004

Oficiální zpřístupnění: 23. června 2004

Celková výška: 13,2m

Výška vyhlídkové plošiny: 10,2m

Počet schodů: 45

Otevírací doba: volně přístupná

Přístup: Od kapličky stojící na návsi v Raděticích pojedeme asi 1 km úzkou asfaltovou silničkou směrem na západ na osadu Karlov-Nepomuk. Po zhruba 400 metrech odbočímě na kraji lesa doprava na polní cestu (již od posledních domů v Raděticích je rozhledna vidět napravo pod lesem) a pokračujeme ještě cca 200m. Jiná přístupová cesta zhruba stejně dlouhá je od kapličky po zelené TZT (jedná se o polní cestu k rozcestníku U Krchova a dále k rozhledně - viz mapka dole).

Výhled: Díky její poloze, v těsné blízkosti lesa, je z ní rozhled omezen (výhled pouze směrem na východ).  Orientace při výhledu je usnadněna plastovou panoramatickou fotografií s popisy významných orientačních bodů v okolí.

Historie: Čtyřpatrová dřevěná rozhledna se od jara 2004 vypíná na bezejmenné kótě 460 metrů u malé obce Radětice asi 3 km severozápadně od jihočeského městečka Bechyně. Rozhledna byla vystavěna z iniciativy obce truhlářem Miloslavem Dědičem, betonové patky zhotovili zedníci Koudelka a Noska. Stavba byla ukončena 18. června, slavnostní zpřístupnění rozhledny se uskutečnilo 23. června 2004. Náklady se pohybovaly okolo 100 tis. Kč.   

 

Fotogalerie:

klikni na daný obrázek pro zvětšení

 

       

    

Foto: A.Průšová (červenec 2016)

 

           

Foto: vlastní archiv (2006)

 

Mapa polohy:

klikni na danou mapu pro zvětšení

 

 

www.mapy.cz

 

Diskuze k rozhledně: