logo

ziky@email.cz

Datum poslední aktualizace: 13/3/2018

Novinky:

·          Nové rozhledny ve výstavbě: v listopadu 2016 byla zahájena výstavba rozhledny Kopaninka v Repechách (okres Prostějov), dále je stavěna rozhledna u Zemětic (okres Plzeň-jih, foto z průběhu výstavby z poloviny listopadu 2017 zaslal p. Šlapák). Průběžné informace z výstavby rozhledny Doubravka na území městské části Praha 14 dokumentují tyto FCB stránky: www.facebook.com/RozhlednaDoubravka. V srpnu 2017 byla zahájena stavba betonové rozhledny na Pastevním vrchu u Růžové (okres Děčín, foto z počátku března 2018 p. Šlapák), zde se předpokládá slavnostní otevření 21. 4. 2018. Nová rozhledna vyrůstá i v Mutěnicích (okres Hodonín), rozhledna bude dokončena do konce ledna 2018, její okolí do března 2018. V případě rozhleden na Bezručově vyhlídce u obce Sedliště (foto z počátku září 2017 M.Nohelová) a Lucemburský kopec u Malečova (foto z roku 2015 V.Vozka, další info zde: www.malecovskyrozhled.cz/projekty) byly zbudovány zatím základy, čeká se na vhodný zdroj financování.

http://rozhledny.webzdarma.cz/repechy1.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/zemetice6.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/doubravka2.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/ruzova4.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/mutenice3.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/sedliste3.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/malecov5.jpg  

·          V celoroční anketě VAŠE OBLÍBENÁ ROZHLEDNA zvítězila rozhledna Fajtův kopec u Velkého Meziříčí. Přehled výsledků je přiložen níže. Děkujeme všem hlasujícím za účast v této anketě!

cizovka10.jpg

·          Výsledky ankety ROZHLEDNU ROKU 2017: 1. Čížovka u Kněžmostu (31 hlasů), 2. Milada u Předního Chlumu (30), 3. Stezka korunami stromů - Krkonoše (22), 4. Milada na zříc. hradu Lichnice (18), 5. Kosice u Chlumce nad Cidlinou (2), 6. Rozhledna Staré Těchanovice (1).

anketa2017.jpg

·          Nově otevřené či opravené rozhledny v roce 2017: Čížovka u Kněžmostu (od 28. února) a vyhlídková věž Milada na Lichnici (přístupná je po kolaudaci od poloviny dubna, oficiálně od 22. května). Po rekonstrukci je od 27. května přístupný novogotický vyhlídkový templ Krásný Dvůr. Od 2. července je v provozu Stezka korunami stromů v Janských Lázních s nevšední spirálovou rozhlednou. A ještě jedna Milada v tomto roce - rozhledna Milada na kopci Krchov u Předního Chlumu otevřená 21. července. Od září 2017 je v provozu nová rozhledna Kosice nedaleko Chlumce nad Cidlinou (foto: Z.Kulhánek). Téměř dokončená je novostavba rozhledny nad Starými Těchanovicemi (okr. Opava, foto: mapy.cz).

cizovka10.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/lichnice5.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/krdvur60.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/jl12a.jpg  krchov10.jpg    

·          Velice zajímavý web o slovenských rozhlednách Martina Veselého lze nalézt zde: rozhledny-slovensko.webz.cz.

http://rozhledny.webzdarma.cz/web-ms.jpg