logo

ziky@email.cz

Datum poslední aktualizace: 24/3/2017

Novinky:

·          První nově otevřenou rozhlednou roku 2017 je Čížovka u Kněžmostu (od 28. února 2017 ve zkušebním provozu, otevřená o víkendech a svátcích - 9:30-16:00).

cizovka10.jpg

·          Nové či opravované rozhledny čekající na své otevření: novogotický templ v zámeckém parku Krásný Dvůr (po rekonstrukci se poprvé návštěvníkům otevře 8. dubna 2017), rozhledna v areálu zříceniny hradu Lichnice (foto z počátku prosince 2016 J.Šlapák, zatím připraveny základy, oficiálně bude vyhlídka otevřena v dubnu 2017) a rozhledna Milada u Předního Chlumu na kopci Krchov (foto z počátku prosince 2016 J.Šlapák, zpřístupnění zřejmě také na jaře 2017). V listopadu byla zahájena výstavba rozhledny Kopaninka v Repechách (okres Prostějov), dále je stavěna rozhledna u Zemětic (okres Plzeň-jih, foto z března 2017: J.Štekl), bližší informace zde: vyhlidkova-vez.unas.cz.

http://rozhledny.webzdarma.cz/krdvur-maly.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/lichnice3.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/krchov1.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/repechy.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/zemetice1.jpg  

·          Anketa Vaše oblíbená rozhledna vyhlášená v součinnosti s časopisem Turista pokračuje 2. kolem, tentokrát s možností hlasovat od 24. 2. do 30. 3. v rámci rozhleden Jihomoravského kraje. S vydáním každého nového čísla časopisu bude vyhlášeno hlasování o Vaši oblíbenou rozhlednu, a to po jednotlivých krajích ČR. Hlasovat lze na adrese rozhledna-anketa@centrum.cz. Do předmětu odpovědního e-mailu stačí napsat červené číslo jedné z rozhleden. Další detaily jsou uvedeny na níže přiložených obrázcích. V 1. kole (Středočeský kraj) zvítězila rozhledna ŠPULKA (22 hlasů), dále rozhledna Velký Blaník (15), Pavlíkov a Děd u Berouna (obě 11 hlasů). Hlasů došlo celkem 126. Tři vylosovaní výherci publikace "Praha z výšek": V.Magasanik, M.Kučabová a J.Kaufmanová.

http://rozhledny.webzdarma.cz/web-ms.jpg

 

·          V roce 2016 byly nově zpřístupněny tyto rozhledny a vyhlídkové věže: Vrchovina u Sychrova (v prozovu od počátku roku 2016), zrekonstruovaný bývalý vodojem Kladruby nad Labem (1. dubna), Věžka v Čechách pod Kosířem (2. dubna), rozhledna Mokrá-Horákov (v provozu od jara 2016), "Jezerní vyhlídka" Horní Planá (v provozu od jara 2016), opravená vyhlídková věž chaty Prašivá v Beskydech (11. června), rozhledna Vrchbělá (1. srpna) a rozhledna Bukovka u Rapotína (26. listopadu).

http://rozhledny.webzdarma.cz/vrchovina21.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/kladruby20.jpg  cechypk31.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/mokra11.jpg  hplana10.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/prasiva10.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/belapb10.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/rapotin31.jpg

·          Velice zajímavý web o slovenských rozhlednách Martina Špáda lze nalézt zde: rozhledny-slovensko.webz.cz.

http://rozhledny.webzdarma.cz/web-ms.jpg