logo

ziky@email.cz

Datum poslední aktualizace: 22. ledna 2019

·          Obdobně jako v předchozích letech vyhlašuje Klub přátel rozhleden, z.s. anketu ROZHLEDNA ROKU 2018, bližší informace v níže přiloženém .pdf souboru.

http://rozhledny.webzdarma.cz/anketa2018.jpg  

·          Dne 16. ledna 2019 byla na Pustevnách oficiálně otevřena Stezka Valaška s vyhlídkovou věží.

http://rozhledny.webzdarma.cz/pustevny6.jpg  

·          Rozhledny aktuálně ve výstavbě: rozhledna u Zemětic (okres Plzeň-jih, foto z konce října 2018 p. Fábera, oficiální informace zde: Věž Chalupská Štěpánka), Boží vyhlídka (nižší rozhledna u Božího Daru, foto z 31.10. V.Vozka), rozhledna u obce Slatina (okres Nový Jičín, foto z konce prosince 2018 OÚ Slatina), rozhledna Štěbořice (foto P.Urbanec, 29. 12. 2018), Veselská rozhledna u Oder (foto z 11. ledna M.Mařinec, pro veřejnost ještě není oficiálně otevřená, nicméně již je volně přístupná), stezka v oblacích s vyhlídkou na Pustevnách (foto ze 17. 12. 2018 A.Průšová), rozhledna Lucemburkův kopec u Malečova (foto z 5.12. a další info zde: www.malecovskyrozhled.cz/projekty) a rozhledna na Hradišťském vrchu u Kaplice (foto ze 6.11. V.Vozka).

http://rozhledny.webzdarma.cz/zemetice7.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/bozi3.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/slatina8.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/steborice4.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/veselska5.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/pustevny4.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/malecov11.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/kaplice2.jpg  

·          Nové rozhledny roku 2018: Růženka na Pastevním vrchu u Růžové na Děčínsku (otevřena 21. dubna), Vyšicko u Mutěnic v okrese Hodonín (28. dubna), Staré Těchanovice (19. května), Doubravka v Praze (15. června), rozhledna na hradě Kumburk (15. července), Rubín u Podbořan (15. září), Štvanice u Hynčic pod Sušinou (2. pol. října), Stezka nad vinohrady Kobylí (27. října), rozhledna Sosnová (7. listopadu), rozhledna Kopaninka u osady Repechy (2. prosince) a Bedřichova vyhlídka u Nové Vsi I (22. prosince). Na konci minulého roku byla zpřístupněna rozhledna Císařský kámen nad Vratislavicemi.

http://rozhledny.webzdarma.cz/ruzova10.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/mutenice4.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/stechanovice32.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/doubravka31.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/kumburk2.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/rubin3.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/stvanice3.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/stezkakobyli10.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/sosnova4.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/repechy31.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/bedrich12.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/ciskamen60.jpg  

·          Velice zajímavý web o slovenských rozhlednách Martina Veselého lze nalézt zde: rozhledny-slovensko.webz.cz.

http://rozhledny.webzdarma.cz/web-ms.jpg