logo

ziky@email.cz

Datum poslední aktualizace: 7. dubna 2020

          Dne 25. března 2020 byla vydána kniha Pavla Gejdoše Věže české republiky. Volně navazuje na knihu o rozhlednách vydanou v březnu 2019 Rozhledny České republiky.

http://rozhledny.webzdarma.cz/vezecr.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/kniha2019.jpg

          Rozhledna LUCEMBURKŮV KOPEC U MALEČOVA je již těsně před dokončením. Bližší informace na FB Ski areálu Malečov.

http://rozhledny.webzdarma.cz/malecov21.jpg

          Rozhledny aktuálně ve výstavbě: CHALUPSKÁ ŠTĚPÁNKA (obec Zemětice, okres Plzeň-jih, foto z konce června 2019 p. Gejdoš, oficiální informace zde: Věž Chalupská Štěpánka), v rámci projektu "Hřebenovka" vznikají (kromě již dokončené rozhledny na Velké Deštné) ještě nové rozhledny ve VYSOKÉ SRBSKÉ a na FEISTOVĚ KOPCI V OLEŠNICI V ORL. HORÁCH, v obou případech byly v roce 2019 dokončeny základy, nadzemní konstrukce obou rozhleden budou postaveny v tomto roce. V rámci tohoto projketu byla v únoru 2020 zahájena výstavba infocentra s rozhlednou ŠIBENÍK U NOVÉHO HRÁDKU. Dále se staví DALIMILOVA ROZHLEDNA NA VĚTROVĚ (Staré Město, okres Šumperk, bližší informace zde). Na Chrudimsku je dokončována ROZHLEDNA U MAREŠŮ v osadě Martinice - obec Proseč (foto z konce roku 2019 zaslal p. Šlapák). V březnu 2020 by měly být zahájeny stavební práce ke zbudování ROZHLEDNY HOLEDNÁ (na západním okraji Brna). Aktuálně byly také uzavřeny smlouvy na vybudování rozhleden SVĚTLÝ VRCH V ALBRECHTICÍCH V JIZ. HORÁCH a KOPŘIVNÁ U BUDIŠOVA NAD BUDIŠOVKOU.

http://rozhledny.webzdarma.cz/zemetice10.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/vysokasrbska1.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/olesnicevoh2.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/nhradek2.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/vetrov5.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/umaresu2.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/holedna1.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/svetlyvrch1.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/koprivna1.jpg

          NOVÉ ROZHLEDNY ROKU 2019: Stezka Valaška s vyhlídkovou věží na Pustevnách (otevřena od 16. ledna 2019), rozhledna Slatina (volně přístupná od února 2019, slavnostně otevřená 11. května 2019), Hradišťský vrch u Kaplice (od 23. března 2019), Veselská rozhledna u Oder (volně přístupná od konce prosince 2018, slavnostně zpřístupněná 8. dubna 2019), Šťastná věž ve Spáleném Poříčí (slavnostně zpřístupněná 13. dubna 2019) a "stožár s výhledem" u Libčic nad Vltavou (slavnostně zpřístupněn 27. června 2019). Dne 28. června 2019 byly oficiálně zpřístupněny: betonová rozhledna Stěbořice, Boží vyhlídka u Božího Daru a rozhledna na vrchu Šibeník v Mostě. Dále 26. října 2019 nová rozhledna na Velké Deštné v Orlických horách a 28. října 2019 rozhledna Haniperk na Svobodné hoře u Vodňan. Od podzimu 2019 slouží návštěvníkům nová rozhledna Biskoupky (návrší Bašovka u obce Sebečice, foto: mapy.cz).

http://rozhledny.webzdarma.cz/pustevny31.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/slatina21.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/kaplice41.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/veselska8a.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/spporici30.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/libcice21.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/steborice10.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/bozi4.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/sibenik41.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/velkadestna1.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/vodnany20.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/basovka1.jpg

          Velice zajímavý web o slovenských rozhlednách Martina Veselého lze nalézt zde: rozhledny-slovensko.webz.cz.

http://rozhledny.webzdarma.cz/web-ms.jpg