logo

ziky@email.cz

Datum poslední aktualizace: 11. května 2021

          Nová rozhledna SVĚTLÝ VRCH U ALBRECHTIC V JIZERSKÝCH HORÁCH je veřejnosti přístupná od 1. ledna 2021. Od dubna 2021 slouží návštěvníkům nižší, nicméně s výborným kruhovým rozhleden, vyhlídková stavba v Praze v lokalitě DÍVČÍ HRADY (u nově vybudované ohrady pro koně Převalského).

http://rozhledny.webzdarma.cz/dhrady1.jpg

          Rozhledny aktuálně ve výstavbě nebo dokončované: ROZHLEDNA PIVOVARU BERNARD (foto z konce ledna 2021 J.Šlapák, termín otevření rozhledny s novým návštěvnickým centrem pivovaru bylo odloženo zatím na neurčito), DALIMILOVA ROZHLEDNA NA VĚTROVĚ (Staré Město, okres Šumperk, foto z pol. listopadu 2020 zaslala H.Vágnerová, bližší informace zde). Pod hlavičkou projektu euroregionu Silesia je v současné době dokončována rozhledna HALAŠKA U BUDIŠOVA NAD BUDIŠOVKOU (stavební práce zahájeny v červnu 2020, otevření se chystá na jaro 2021, bližší informace na FB stránkách, foto z pol. dubna 2021 zaslala A.Průšová) a BLAHUTOVICE U JESENÍKU NAD ODROU (výstavba zahájena v srpnu 2020, foto z konce dubna 2021 zaslala A.Průšová). V roce 2020 byly provedeny základy k rozhledně na ČERVENÉ HLÍNĚ U ČERNOLIC, montáž rozhledny by měla být soukromým investorem provedena letos (foto z počátku února 2021 poskytnul R.Krejčík, do začátku května 2021 však montáž zahájena nebyla). Na jaře 2021 se naplno rozjela stavba ROZHLEDNY SÚSEDSKÁ mezi obcemi Hýsly, Ježov a Žádonice (foto a bližší info na: www.susedska.cz) a rozhledny na DOBRÉ VODĚ U HORNÍ PLANÉ, (foto a bližší info na: denik.cz/regiony...).

http://rozhledny.webzdarma.cz/bernard1.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/vetrov8.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/koprivna6.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/blahutovice4.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/cernolice1.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/triquetra1.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/dvoda1.jpg

          Některé vizualizace a plány rozhleden, které by mohly být dokončeny v roce 2021...

          Nové rozhledny roku 2020: rozhledny LUCEMBURKŮV KOPEC U MALEČOVA a NA VĚTRNÉ HORCE U VYSOKÉ SRBSKÉ byly začátkem května 2020 zkolaudovány a jsou již volně přístupné. Po předchozí domluvě, viz web www.vezstepanka.cz, je přístupná také již rozhledna CHALUPSKÁ ŠTĚPÁNKA (obec Zemětice, okres Plzeň-jih, foto z počátku listopadu 2020 zaslal J.Štekl). V polovině července 2020 byla zkolaudována a veřejnosti zpřístupněna rozhledna FEISTŮV KOPEC U OLEŠNICE V ORL. HORÁCH. V červenci 2020 byl také zprovozněn altán s vyhlídkovou nástavbou - rozhledna AMÁLKA U ČESKÝCH PETROVIC. Dne 24. září 2020 byla otevřena nová rozhledna ŽALTMAN V JESTŘEBÍCH HORÁCH (foto: J.Fábera). Od konce října 2020 je přístupná "putovní" ROZHLEDNA ŠIŠKA v lokalitě Ladronka, Praha 6. Po úspěšné kolaudaci je od 11. prosince 2020 přístupná nová rozhledna U OBRÁZKU U STAROVIČEK. Nová brněnská ROZHLEDNA POD HOLEDNOU se poprvé návštěvníkům otevřela 15. prosince 2020. ROZHLEDNA NA ŠIBENÍKU u městyse Nový Hrádek je turistům přístupná od 22. prosince 2020.

http://rozhledny.webzdarma.cz/malecov82.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/vysokasrbska32.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/zemetice13.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/olesnicevoh20.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/amalka11a.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/zaltman20.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/siska1.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/starovicky71.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/holedna5.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/nhradek4.jpg

          Dne 25. března 2020 byla vydána kniha Pavla Gejdoše Věže české republiky. Volně navazuje na knihu o rozhlednách vydanou v březnu 2019 Rozhledny České republiky.

http://rozhledny.webzdarma.cz/vezecr.jpg http://rozhledny.webzdarma.cz/kniha2019.jpg

          Velice zajímavý web o slovenských rozhlednách Martina Veselého lze nalézt zde: rozhledny-slovensko.webz.cz.

http://rozhledny.webzdarma.cz/web-ms.jpg