logo

ziky@email.cz

Datum poslední aktualizace: 2/5/2017

Novinky:

·          Anketa Vaše oblíbená rozhledna vyhlášená v součinnosti s časopisem Turista pokračuje 4. kolem, tentokrát s možností vybrat nejoblíbenější rozhlednu v Pardubickém a Karlovarském kraji. Hlasovat lze do 27. května 2017 na adrese rozhledna-anketa@centrum.cz. Pro každý kraj se hlasuje zvlášť. Další detaily jsou uvedeny na níže přiloženém obrázku.

http://rozhledny.webzdarma.cz/anketa-pak.jpg

·          Nově otevřené rozhledny v roce 2017: Čížovka u Kněžmostu (od 28. února) a Lichnice (přístupná je po kolaudaci od poloviny dubna, oficiálně bude otevřena 22. května, kdy bude i pojmenována, více zde: http://ic.tremosnice.cz).

cizovka10.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/lichnice5.jpg

·          Nové či opravované rozhledny čekající na své otevření: novogotický templ v zámeckém parku Krásný Dvůr (zpřístupněný bude od 27. května 2017), rozhledna Milada u Předního Chlumu na kopci Krchov (foto z března 2017 S.Hůlka). V listopadu byla zahájena výstavba rozhledny Kopaninka v Repechách (okres Prostějov), dále je stavěna rozhledna u Zemětic (okres Plzeň-jih, foto z března 2017: J.Štekl), bližší informace zde: vyhlidkova-vez.unas.cz.

http://rozhledny.webzdarma.cz/krdvur-maly.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/krchov2.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/repechy.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/zemetice1.jpg  

·          V roce 2016 byly nově zpřístupněny tyto rozhledny a vyhlídkové věže: Vrchovina u Sychrova (v prozovu od počátku roku 2016), zrekonstruovaný bývalý vodojem Kladruby nad Labem (1. dubna), Věžka v Čechách pod Kosířem (2. dubna), rozhledna Mokrá-Horákov (v provozu od jara 2016), "Jezerní vyhlídka" Horní Planá (v provozu od jara 2016), opravená vyhlídková věž chaty Prašivá v Beskydech (11. června), rozhledna Vrchbělá (1. srpna) a rozhledna Bukovka u Rapotína (26. listopadu).

http://rozhledny.webzdarma.cz/vrchovina21.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/kladruby20.jpg  cechypk31.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/mokra11.jpg  hplana10.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/prasiva10.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/belapb10.jpg  http://rozhledny.webzdarma.cz/rapotin31.jpg

·          Velice zajímavý web o slovenských rozhlednách Martina Špáda lze nalézt zde: rozhledny-slovensko.webz.cz.

http://rozhledny.webzdarma.cz/web-ms.jpg