Vyhlídková věž Semněvice

 

Typ/materiál: dřevěná vyhlídková věž

Lokalita: severní okraj obce Semněvice, cca 20km severně od Domažlic

GPS: N 49° 36.060 E 012° 55.635

Nadmořská výška: cca 490

Okres: Domažlice

Období výstavby: prosinec 2011 - květen 2012

Oficiální zpřístupnění: 2. května 2012

Celková výška: 5m

Výška vyhlídkové plošiny: 2,5m

Počet schodů: 13

Otevírací doba: volně přístupná

Přístup: z Horš.Týna severně po silnici č. 193 na Kladruby, po cca 7km odbočka vlevo do Semněvic (rozhledna stojí na severním konci obce hned u silnice)

Výhled: přírodní park Sedmihoří, Český les

Historie: Malá dřevěná rozhledna se od jara 2012 nalézá u Semněvic v okrese Domažlice. Zhruba pětimetrová rozhlednička zde byla vybudována jako součást česko-německého projektu „Vyhlídková místa na Domažlicko“, který nechal pořídit Svazek Domažlicko u Regionálního sdružení Šumava z.s.p.o. Stachy. V projektu se angažuje celkem 15 českých obcí, ve kterých by v budoucnu měla vyrůst podobná vyhlídková místa. Stavba vyhlídkového místa v Semněvicích přišla na více než půl milionu korun, přičemž dotace z Dispozičního fondu ČR-Bavorsko (fond je součástí Iniciativy EU INTERREG IIIA, který navazuje na Program přeshraniční spolupráce CBC Phare - Společný fond malých projektů) pokryla osmdesát pět procent nákladů.

Vyhlídková věž o půdorysu 4x4 metry byla vystavěna v oploceném areálu, kde nalezneme ještě altán s posezením, stojan na kola, odpočinkové herní prvky a informační tabuli. Areál byl slavnostně otevřen 2. května 2012 (pásku k vyhlídce přestřihl starosta Semněvic Josef Hálek a starostou Bělé nad Radbuzou a předseda Svazku Domažlicko Libor Picek).

 

Fotogalerie:

klikni na daný obrázek pro zvětšení

 

        

Foto: Gep (srpen 2012)

 

        

Foto: se souhlasem OÚ Semněvice (květen 2012)

 

Mapa polohy:

klikni na danou mapu pro zvětšení

 

 

www.mapy.cz

 

Diskuze k rozhledně: