logo

ziky@email.cz

Datum poslední aktualizace: 16. července 2024

          Pozvánka na setkání turistů a přátel rozhleden na ROZHLEDNĚ DOUBRAVA proběhne v sobotu 20. července 2024 od 10 hod., viz níže:

doubrava2024.jpg

          Rozhledny aktuálně ve výstavbě nebo dokončované: Centrum ekologické výchovy s rozhlednou v areálu LOMU KUROVICE (foto z ledna 2024: A.Průšová), ROZHLEDNA MAJÁK HLUŠOVICE (v únoru 2024 ještě nebyla rozhledna zkolaudována, foto: A.Průšová) a ROZHLEDNA TUČÍN (předpokládaný termín otevření je září 2024, foto ze 6. července: A.Průšová). Na základě uzavřených smluv by v současné době měla být zahájena výstavba ROZHLEDNY BABYLON V PRAZE-NEBUŠICÍCH a kontejnerové ROZHLEDNY V LITOMYŠLI.

kurovice5.jpg

          Nové rozhledny roku 2024: od začátku jara 2024 slouží návštěvníkům VYHLÍDKA STRÁŽNICE U MĚLNÍKA.

straznice11.jpg

          Nové rozhledny roku 2023: od ledna je v provozu MALÁ ROZHLEDNA HRADIŠTĚ V PÍSKU, od konce března ROZHLEDNA VYSOKÉ POLE, od 15. dubna ROZHLEDNA PAMÁTNÍKU BBO U KŘEPIC. Od dubna je přístupná ROZHLEDNA HOLÝ VRCH U OKOUNOVA, od jara je přístupná menší ROZHLEDNA OZNIČKA (obec Oznice, okres Vsetín). Dne 8. července proběhlo slavnostní otevření VYHLÍDKY NA JANEČKU u Semil. Od konce července slouží veřejnosti DRNOVICKÁ VYHLÍDKA (okres Zlín), od října je přístupná ROZHLEDNA BÚŘOV U VALAŠSKÉ BYSTŘICE (postavena jako replika původní zbourané vyhlídkové věže), od 11. listopadu ROZHLEDNA HAMŠTEJN U OBCE KOBEROVY. Dne 31. prosince byla slavnostně otevřena nové rozhledna NA PASECE U TRHOVÉHO ŠTĚPÁNOVA.

          Webové stránky o slovenských rozhlednách Martina Veselého lze nalézt zde: rozhledny-slovensko.webz.cz.

https://rozhledny.webzdarma.cz/web-ms.jpg