Vyhlídková věž Semněvice

 

Typ/materiál: dřevěná vyhlídková věž

Lokalita: severní okraj obce Semněvice, cca 20km severně od Domažlic

GPS: 49.6010189N, 12.9271897E

Nadmořská výška: 492

Okres: Domažlice

Období výstavby: prosinec 2011 - květen 2012

Oficiální zpřístupnění: 2. května 2012

Celková výška: 5m

Výška vyhlídkové plošiny: 2,5m

Počet schodů: 13

Otevírací doba: volně přístupná

Přístup: Z Horš.Týna severně po silnici č. 193 na Kladruby, po cca 7km odbočka vlevo do Semněvic. Vyhlídka stojí cca 400m severně od Semněvic při silnici na Mezholezy (naproti areálu zemědělského družstva).

Výhled: přírodní park Sedmihoří, Český les

Historie: Malá dřevěná rozhledna se od jara 2012 nalézá u Semněvic v okrese Domažlice. Zhruba pětimetrová rozhlednička zde byla vybudována jako součást česko-německého projektu „Vyhlídková místa na Domažlicko“, který nechal pořídit Svazek Domažlicko u Regionálního sdružení Šumava z.s.p.o. Stachy. V projektu se angažuje celkem 15 českých obcí, ve kterých by v budoucnu měla vyrůst podobná vyhlídková místa. Stavba vyhlídkového místa v Semněvicích přišla na více než půl milionu korun, přičemž dotace z Dispozičního fondu ČR-Bavorsko (fond je součástí Iniciativy EU INTERREG IIIA, který navazuje na Program přeshraniční spolupráce CBC Phare - Společný fond malých projektů) pokryla osmdesát pět procent nákladů.

Vyhlídková věž o půdorysu 4x4 metry byla vystavěna v oploceném areálu, kde nalezneme ještě altán s posezením, stojan na kola, odpočinkové herní prvky a informační tabuli. Areál byl slavnostně otevřen 2. května 2012 (pásku k vyhlídce přestřihl starosta Semněvic Josef Hálek a starostou Bělé nad Radbuzou a předseda Svazku Domažlicko Libor Picek).

 

Fotogalerie:

klikni na daný obrázek pro zvětšení

 

        

Foto: Gep (srpen 2012)

 

        

Foto: se souhlasem OÚ Semněvice (květen 2012)

 

Mapa polohy:

klikni na danou mapu pro zvětšení

 

 

www.mapy.cz

 

Diskuze k rozhledně: