Vyhlídková věž v areálu Slováckého dvora v Ostrožské Nové Vsi

 

Typ/materiál: dřevěná rozhledna 

Lokalita: areál Slováckého dvora na severním okraji obce Ostrožská Nová Ves (ul. Nádražní 1010), cca 6km jižně od Uherského Hradiště  

GPS: 49.0123864N, 17.4411772E

Nadmořská výška: 175m

Okres: Uherské Hradiště

Období výstavby:

Oficiální zpřístupnění: 26. dubna 2014

Celková výška: cca 11m

Výška vyhlídkové plošiny: 8m

Počet schodů:

Otevírací doba:

Přístup: areál Slováckého dvora se nachází na severním okraji Ostrožské Nové Vsi, při výjezdu z obce se nachází vlevo při silnici č. 55 směrem na Kunovice (příjezd ulicí Nádražní, před vstupem do areálu se nachází parkoviště)

Výhled: pouze lokální na areál Slováckého dvora a přilehlou část Ostrožské Nové Vsi, východním směrem část pohoří Bílé Karpaty

Historie: Celodřevěná rozhledna se od jara 2014 nachází uprostřed sportovního a ubytovacího areálu Slovácký dvůr na severním okraji obce Ostrožská Nová Ves. Jedná se o nově vybudovaný areál, který vyrostl na místě bývalého svazarmovského kempu z iniciativy společnosti Monteco, spol. s r.o. z Uherského Hradiště. Od léta 2013 do dubna 2014 byl nový areál za více než 25 mil. Kč vystavěn pražskou společností CGM Morava s.r.o. Zhruba 12 mil. Kč bylo na tuto akci poskytnuto z ROP NUTS II Střední Morava.

                Slovácký dvůr nabízí ubytování v místním lidovém stylu (16 apartmánů ve stylu vinných búd, 6 rybářských bašt, selská stodola a hlavní budovou s restaurací a společenským sálem), dále hřiště na plážový volejbal, tenisový kurt, adventure golfové hřiště, půjčovnu kol a ve svém centru vyhlídkovou věž. Ta nabízí spíše lokální rozhled z výšky 8 metrů. Od podzimu 2017 je osazena kovovým dětským tobogánem. V její blízkosti vyrostlo menší lanové centrum.

 

Fotogalerie:

klikni na daný obrázek pro zvětšení

 

    

Foto: V.Vozka (únor 2022)

 

      

Foto: M.Kosek (červen 2018)

 

        

Foto: J.Šlapák (listopad 2014)

 

    

Foto: M.Jílek (jaro 2014)

 

Mapa polohy:

klikni na danou mapu pro zvětšení

 

   

www.mapy.cz

 

Diskuze k rozhledně: